Recept: zelf mueslirepen maken!

0
Hoi dansliefhebbers,

Het artikel voor deze week bestaat uit een recept, aangevraagd door Vanessa. Op haar verzoek ben ik bezig gegaan met het maken van mueslirepen. Als je mijn blog al langer volgt, heb je mij misschien wel eerder lovend horen spreken over mueslirepen. Naast dat deze koeken lekker zijn, zijn ze ook nog eens heel gezond en ideaal als tussendoortje of voor je dansles. Helaas zijn de kant-en klare mueslirepen niet altijd even geschikt. Ze bevatten veel suiker, glucosestroop en regelmatig ook geur,- kleur- en smaakstoffen. Daarom voor jullie een gezonde variant voor snel en gemakkelijk mueslirepen maken!

Ingrediënten voor 8 repen:

  • 100 gram havermout
  • 100 gram noten en pitten (, ik heb een ongezouten mix van hazelnoten, amandelen, paranoten en pecannoten gebruikt maar je kunt er ook bijvoorbeeld pijnboompitten en lijnzaad er doorheen doen)
  • 50 gram ongezouten margarine (, kokosolie kan ook, dat is nog gezonder.)
  • 100 gram rozijnen (, of andere gedroogde vruchten.)
  • 2 bananen

 

 

 

 

 

 

 

 

Zo maak je het:
Stap 1. Weeg eerst de goede hoeveelheden af van ieder ingrediënt. Verwarm de oven voor op 180 graden Celcius. Kook wat water en giet het in een kom. Doe er de rozijnen bij en laat het enkele minuten wellen (zie afbeelding 1 hieronder).

Wellende-rozijnen

Stap 2.

 

Bereid nu de rest van de ingrediënten voor. Snijd de nootjes in kleine stukjes (zie afbeelding 2).  De twee bananen en boter snijd je in schijfjes.

Afbeelding 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stap 3. Doe nu de havermout, noten, rozijnen, boter en bananen bij elkaar in een grote kom (zie afbeelding 3). Kneed het geheel met je handen tot het een samenhangende massa is.

Afbeelding 3  
Stap 4. Vet een cakeblik in met boter of olie. Schep het mengsel erin en verdeel het gelijk over de bodem. Met een vork kun je het mooi plat duwen (zie afbeelding 4).
Afbeelding 4
Stap 5.  Zet het bakblik in de oven en bak het 20 minuten lang.
 
Stap 6. Haal na 20 minuten het cakeblik uit de oven. Spreid een stuk aluminiumfolie of bakpapier op een rooster. Zet het blik er ondersteboven op zodat het op het folie terecht komt (zie afbeelding 5). Zet het rooster met de koek weer in de oven, deze keer voor 10 minuten.
Afbeelding 5





 
 
Stap 7. Tadaaa je heerlijke mueslireep is klaar! Als het goed is ziet het er een beetje goudbruin uit (zie afbeelding 6). Laat de koek afkoelen en snijd het in repen.
Afbeelding 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Waarom dit gezond is:
Dit recept van een mueslireep is veel gezonder dan de mueslireep die je in een pakje in de supermarkt koopt. Havermout is heel gezond. Deze ontbijtgraan zit boordevol koolhydraten, mineralen en geeft je energie. De noten bevatten eiwitten, gezonde vetten, vitaminen en mineralen die je nodig hebt je fit te voelen. Zo zijn alleen de amandelen al een bron van vitamine E, calcium, fosfor en magnesium. De bananen geven de mueslirepen een zoete smaak, zonder dat je er verdere suikers aan toe hoeft te voegen en zijn onder andere rijk aan vitamine C. Kortom, deze mueslirepen zijn voedzaam en zorgen voor je portie energie zonder dat je er heel veel van hoeft te eten. Een echte aanrader dus! Handig is ook dat je kunt variëren in ingrediënten. Wil je dus voor de balletles het recept maken, maar heb je een paar producten niet? Dan kun je ze gemakkelijk door andere vervangen.

Veel kook- en dansplezier! 🙂

Groetjes, Heleen